MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2024

6. závod Hrachovec u Valašského Meziříčí
21. – 22. září 2024

Poslední závod letošního Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu 2024 byl ovlivněn očekávanými silnými dešti a následnými povodněmi. Areál společnosti EKOREMA Recycling s.r.o. v Hrachovci u Valašského Meziříčí, kde se závody v truck trialu konají, se nachází v těsné blízkosti řeky Bečvy a tak byl závod z důvodu bezpečnosti a příjezdu do areálu přesunut na 21. a 22. září 2024.
Před posledním závodem byla javornická posádka, ve složení Tomáš Janků a Roman Kovář s vozem ROSS VIZA 330 4×4, v průběžném pořadí na třetím místě ve své třídě se ztrátou pouhých dvou bodů na posádku na druhém místě, Bronislava Ševčíka a Romana Fojtíka s vozem PRAGA V3S, startovní číslo 385. Celkově třetí místo měla javornická posádka již jisté. Nabízela se ale možnost vybojovat celkově druhé místo.
Do Valašského Meziříčí přijelo celkem 26 posádek z České republiky a Slovenska. Ve třídě S3/1, ve které soutěží javornická posádka, se registrovalo šest posádek. Terén v Hrachovci je nevyspitatelný, většinou jsou to všechno uměle vytvořené kopce, navážky, takže podklad je poměrně měkký. A už při prohlídce první sekce závodu bylo jasné, že i letos to v Hrachovci nebude jednoduché. Kluci se toho ale nezalekli a perfektní jízdou v první sekci závodu, ziskem 70 trestných bodů, tuto sekci vyhráli. Navíc jejich největší soupeři o celkové druhé místo tuto sekci nedojeli. Jejich ztráta na javornickou posádku byla po první sekci 425 trestných bodů.

Ve druhé sobotní sekci Tomáš s Romanem opět předvedli perfektní jízdu. Nasbírali pouhých 7 trestných bodů a svůj náskok na posádku #385 zvýšili na 441 trestných bodů. Po odjetých dvou sekcích byla posádka javornického autoklubu v průběžném prvním místě. Jejich největší soupeři, Bronislav Ševčík a Roman Fojtík, byli po druhé sekci na průběžném šestém místě. A toto pořadí zaručovalo javornické posádce celkově druhé místo.

Potom ale přišla třetí sekce, ve které kluci nezvládli výjezd z hluboké a bahnité „díry“, sekci nedojeli a museli být vyprošťováni. Na jejich konto přibylo 198 trestných bodů a rázem se propadli na průběžné třetí místo.

Čtvrtá sobotní sekce jenom potvrdila, jak je třída S3/1 výkonnostně vyrovnaná. Celkem tři posádky zajely tuto sekci za nula trestných bodů. Jednou z nich byli i Tomáš s Romanem. Po čtyřech sekcích byli kluci v průběžném pořadí na třetím místě. I toto umístění v dané chvíli zaručovalo v celkovém hodnocení mistrovství druhé místo. Už v průběhu soboty se na závodním voze javornické posádky projevovaly technické problémy, které se každou sekcí stupňovaly. Poslední sobotní sekci pro poruchu na závodním voze nedokončili a nakonec ze závodu museli odstoupit. A to byli před poslední sobotní sekcí na průběžném třetím místě. Nabízená možnost vybojovat v Hrachovci v mistrovství ČR celkově druhé místo se tak rozplynula.

Poslední závod se nám zkrátka nepovedl. Ale takový je truck trial. Letošní seriál závodů Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu je za námi. Posádka javornického autoklubu, ve složení Tomáš Janků a Roman Kovář s vozem ROSS VIZA 330 4×4, obsadila v konečném pořadí Mezinárodního mistrovství České republiky třetí místo ve své třídě. Poděkování patří partnerům, sponzorům a všem příznivcům javornického autoklubu za podporu v letošní sezóně.

Výsledky šestého závodu ve Valašském Meziříčí včetně konečných výsledků Mezinárodního mistrovství ČR naleznete zde.
Fotogalerii ze šestého závodu ve Valašském Meziříčí naleznete zde. Autorem fotogalerie je David Brhlík.
Videogalerii jednotlivých sekcí ze šestého závodu ve Valašském Meziříčí naleznete zde.