MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2024

4. závod Vřesová u Sokolova
22. – 23. června 2024

Na další závod Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu 2024, jsme se přesunuli do Karlovarského kraje do Vřesové u Sokolova. Cesta do této nejvzdálenější lokality nám trvala přes 9 hodin a ujeli jsme 410 km. Aby to nebylo jednoduché, tak v noci z pátku na sobotu vydatně pršelo. Na čtvrtý závod přijelo 27 posádek, z toho ve třídě S3/1, ve které soutěží posádka javornického autoklubu, se registrovaly čtyři posádky.
První soutěžní den, sobotu, již nepršelo a povrch sekcí postupně vysychal. Pro posádku autoklubu, Tomáše Janků a Romana Kováře se závodním vozem ROSS VIZA 330 4×4, začal závod dobře. První dvě sekce kluci vyhráli a součtem 48 trestných bodů byli první v průběžném pořadí. Pak ale přišly dvě náročné a bahnité sekce, které se klukům vůbec nepovedly. Jednu nedokončili a museli být vyprošťováni. Nasbírali neskutečných 811 trestných bodů a v průběžném pořadí klesli na čtvrté místo. Jejich ztráta na třetí příčku narostla na úctyhodných 466 trestných bodů, což v tak výkonnostně vyrovnané třídě byla téměř beznadějná situace. Na druhou posádku to byla už ztráta 510 trestných bodů a na první místo 701 trestných bodů. Kluci to ale nevzdali. V předposlední sobotní sekci obsadili třetí místo, v poslední sekci druhé místo. Ztrátu na třetí místo stáhli na 306 trestných bodů. Více sekcí už za první soutěžní den, sobotu, posádky třídy S3/1 neodjely.
Neděle opět pro posádku javornického autoklubu nezačala dobře. V první nedělní sekci skončili kluci na čtvrtém místě a jejich ztráta na 3. místo vzrostla na 354 trestných bodů. Ve druhé nedělní sekci předvedli Tomáš Janků s Romanem Kovářem perfektní výkon. Tutu sekci s přehledem vyhráli. Jejich největší soupeři, posádka na průběžném třetím místě, Marek Rosenbaum s Markem Pavlisem s Pragou V3S (#323), tuto sekci nedokončili. Javornická posádka se tímto výkonem posunula na třetí místo s náskokem 28 trestných bodů. Závod ale ještě nekončil a takový náskok vůbec nic neznamená. Třetí nedělní sekci dojeli Tomáš s Romanem na třetím místě, ale jejich náskok se snížil na 20 trestných bodů. A tak o třetím místě měla rozhodnout poslední nedělní sekce. Bohužel tuto sekci, přesto, že ji měla javornická posádka dobře rozjetou, nedokončila a musela být vyprošťována. A třetí místo pro javornickou posádku bylo ohroženo, protože jako poslední tuto sekci jeli jejich největší soupeři v boji o třetí místo, Marek Rosenbaum s Markem Pavlisem (#323). Sekci zajeli o pouhé 4 trestné body lépe než posádka javornického autoklubu. Z beznadějné situace po sobotě nakonec posádka javornického autoklubu, Tomáš Janků s Romanem Kovářem vybojovala v tomto závodu třetí místo s těsným rozdílem 16 trestných bodů.
V průběžném pořadí Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu po čtyřech závodech klesla javornická posádka na třetí místo.